Bugun...


Dedeoğlu İYİ Parti’de
Tarih: 09-09-2023 12:03:22 Güncelleme: 09-09-2023 12:03:22 + -


Rozeti İYİ Parti Genel Başkanı Akşener Taktı

facebook-paylas
Tarih: 09-09-2023 12:03

Dedeoğlu İYİ Parti’de

24. Dönem MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, İYİ Parti’ye geçti. İYİ Parti Genel Merkezinde yapılan katılım töreninde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, parti rozetini alkışlar arasında Mesut Dedeoğlu’na taktı. Günün ikinci sürpriz gelişmesi ise Dedeoğlu’nun İYİ Parti’nin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğunun açıklanması oldu.

                Başkent Ankara’da İYİ Parti Genel Merkezinde 24. Dönem MHP Kahramanmaraş Milletvekili olan Mesut Dedeoğlu’nun İYİ Partiye katılım törenine Genel Başkan Meral Akşener ve üst düzey parti kurmayları katıldı. Dedeoğlu’na İYİ Parti rozetini takan Genel Başkan Meral Akşener, hayırlı olsun dilekleri ile Dedeoğlu’na hoş geldin temennisinde bulundu.

                İYİ Parti’ye katılım ve rozet takma töreninin ikinci ve önemli bir sürprizi ise Mesut Dedeoğlu’nun Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığının kamuoyu ile paylaşılması oldu. Karar genel merkezde ve Kahramanmaraş İl Başkanlığında büyük bir sevinç ve coşkuyla karşılandı.

                MHP saylarından İYİ Partiye katılma kararı alan ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı açıklanan Mesut Dedeoğlu’nun törende oldukça memnun ve heyecanlı olduğu gözlendi. Dedeoğlu katılım ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklamasını değerlendirirken büyük bir onur ve mutluluk yaşadığını ifade etti. Dedeoğlu yaptığı ilk değerlendirmelerinde, kendisine duyulan güvene ve ilgiye layık olacağını dile getirdi.

Dedeoğlu açıklamasında şunları söyledi:

İYİ Partiye katılım töreninde şahsıma gösterilen yakın ve sıcak ilgiye teşekkür ediyorum. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’e ve üst düzey parti kurmaylarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca bu mutlu ve gurur gününde 24 Mart 2023 Yerel Seçimlerinde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak İYİ Parti’den adaylığım açıklandı. Adaylığım sürecinde manevi destek veren değerli hemşerilerime, bir çok siyasi parti temsilcilerine, şehrimizin kanaat önderlerine, sivil toplum kuruluşlarına şahsıma göstermiş oldukları teveccühten dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kahramanmaraş’ımız için hayırlara vesile olsun.”

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Süleyman Tekerek ise yaptığı açıklamada, “Sayın Mesut Dedeoğlu ortak adayımızdır. 24.Dönem MHP Kahramanmaraş Millet ekili Sayın Mesut Dedeoğlu İYİi Parti'ye katılarak gücümüze güç katmıştır. Hoş geldiniz şeref verdiniz Sayın Vekilim” ifadelerine yer verdi.
Kaynak: HASANAKİİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YUKARI