![]() |
Tweet |
Ertuğrul Gazi’de Geleneksel Pilav Günü
Elbistan Ertuğrul Gazi İlkokulu’nda geleneksel pilav günü şenliğinin 4’üncüsü büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Etkinlikte güzel ve renkli anlar yaşandı.
Okul bahçesinde düzenlenen şenliğe Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Arif Gürbüz, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Üsteğmen Emre Dal, Milli Eğitim Şube Müdürleri, muhtarlar, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
Bu yıl dördüncüsü düzenlenen pilav günü şenliğinde katılımcılara yemek ikramında bulunuldu. Aşık Tekini de, türküleri ve ezgileri ile şenliğe renk kattı. Şenlikte, Ertuğrul Gazi İlkokulu öğrencilerinin geri dönüşümle atık malzemelerden yaptıkları ürün ve eşyaların yer aldığı sergi de açıldı.
Okul müdürü Habip Mehmet Güven, bu özel etkinlikte kendilerini yalnız bırakmayan davetli ve misafirlerine teşekkür etti.
Geleneksel pilav günü şenliğini 4.kez düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Güven, “Pilav günü şenliğimizi, okulumuz dışından arkadaşlarımız ve hayırseverlerimizin desteği ile yaptık. Okulumuzda bu tür sosyal ve kültürel etkinliklerin yapılmasını önemsiyoruz. Şenliğimizde öğrencilerimizin geri dönüşüm sergisinin de açılışını yaptık. Emek veren ve katkı sunan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı.