![]() |
Tweet |
Robotik & Teknoloji’den 4 Ödül
Elbistanlı öğrenciler, Kahramanmaraş'ta düzenlenen " Robotik ve Teknoloji Festivali"nden 4 dereceyle döndü.
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneğinin desteğiyle düzenlenen festival, yaklaşık 25 bin ziyaretçiyi ağırladı.
Robot ve Teknoloji Festivali’nde, Elbistan’daki okullarda eğitim gören öğrencilerden oluşan 12 takım da yerini aldı. Festival sonunda Elbistanlı öğrenciler iki 2.'lik, bir 3.'lük ve bir de jüri özel ödülü aldı.
Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, festivale katılan ve dereceye giren tüm okullara ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
Çetin, gençleri teknolojinin tüm alanlarında arı yenilikçi düşünmeye teşvik etmek için her türlü desteği vereceklerini söyledi.